Svētdienas rīts bija tik saulains un skaists, it kā visa daba līdzi priecātos par Lieldienu notikumu. Kā draudze sanācām kopā, lai no jauna pieminētu mūsu Kunga Jēzus Kristus augšāmcelšanos, un ko tas nozīmē mums katram, draudzei, un visai pasaulei. Šis dievkalpojums atšķīrās no citiem ar daudz dziesmām un dzeju. Dziedājām un klausījāmies dzeju, ko Lieldienu rītā bija sarakstījusi Mairita. Uzstājās arī jaunā pianiste Tabita. Dziesmu “Pāri visam” uz klavierēm atskaņoja Ieva.
Mācītājs aicināja pārdomāt evaņģēlija būtību un nozīmi. Interesanti, ka tolaik, kad Ap.Pāvils rakstīja vēstuli Romas kristiešiem par Jēzus Kristus evaņģēliju, Romas impērijā vārds “evaņģēlijs” saistījās ar jauna imperatora pasludināšanu — par jauna imperatora nākšanu pie varas, kas pasludina sevi par dieva dēlu (jo iepriekš viņa tēvs bija pasludinājis sevi par dievu), prasa sevis pielūgsmi, tautas lojalitāti un nodokļu maksāšanu. Un visus, kas stājas viņam pretim, viņš iznīcina, piesizdams krustā.
Ar Jēzus Kristus upuri pie krusta par visas pasaules grēkiem un augšāmcelšanos no mirušiem trešajā dienā, Dievs Kristu pasludināja par visas pasaules valdnieku. Cik atšķirīga bija Dieva Dēla uzkāpšana visas pasaules valdnieka tronī! Krusts pārstāja būt par Cēzara varas simbolu, un kļuva par Dieva Dēla mīlestības un pašuzupurēšanās simbolu. Kristiešu evaņģēlijs par jaunu visas pasaules valdnieku Romā skanēja ar ļoti politisku pieskaņu, jo tas pasludināja, ka Kristus ir Kungs, nevis Cēzars. Un cik atšķirīgs bija abu valdnieku valdīšanas stils! Ja Cēzars piespieda visus savus pavalstniekus pakļauties viņam ar varu, tad Kristus dibināja Dieva valstību uz brīvprātības principiem, kur cilvēki mīlestībā pret Dievu varēja izvēlēties kalpot Viņam, pielūgt Viņu un ziedot Viņam, kā Viņš ir ziedojis sevi! Dieva valstība ir atvērta visiem, kas vēlas ienākt, kas vēlas atsaukties Dieva mīlestībai, kas atklājusies Jēzū Kristū.
Noslēgumā mācītājs novēlēja visiem priecīgus Kristus augšāmcelšanās svētkus un iespēju sastapt un atspoguļot augšāmcēlušos Kungu savā dzīvē.
P.S. Šeit varat lejupielādēt svētrunu PDF formātā: Lieldienas — atbrīvošana no kapa
You must log in to post a comment.