Ražas svētki

Septembra pēdējā sestdienā Limbažu draudzē bija Ražas svētku dievkalpojums. Pateicāmies Dievam par bagātīgo dārzeņu un augļu ražu. Klausījāmies dziesmu draudzes bērnu izpildījumā.
Draudzes mācītājs Guntis Bukalders svētrunā uzsvēra nepieciešamību būt pateicīgiem Dievam:

“Pateicība izriet no apmierinājuma. Neapmierināts cilvēks ne par ko nav pateicīgs, bet apmierināts cilvēks par visu ir pateicīgs. Līdz ar to var teikt, ka pateicīgums ir dievbijības auglis. Tikai dievbijīgs cilvēks ir patiesi pateicīgs. “Nepateicīgs kristietis” ir ļoti dīvains vārdu salikums—“nepateicīgs, nesvēts” ir daudz saderīgāks salikums, bet šie īpašības vārdi neraksturo dievbijīgu cilvēku.

Kents Hags raksta: “Kad mūsu trauks ir pilns ar Kristu, mūsu dzīvi pateicībā apskalo Dieva miers.”

“Esiet pateicīgi” nav tikai pielikums, vēlāk pierakstīts papildinājums. Pateicība ir cieši saistīta ar tiem tikumiem, kurus Kristus piedāvā ikvienam kristietim, un par mieru, ko Kristus ienes mūsu starpā. Pateicība stimulē mieru un harmoniju sadraudzībā. Pavēli “esiet” var tulkot arī “kļūstiet”, “topiet”, kas nozīmē, ka šis ir paradums, kas ir jāapgūst. Tātad—“mācaties būt pateicīgi.”

Ievērojamais sludinātājs Sperdžens reiz ir teicis:

“Pateicība šķiet necils tikums. Un tomēr, draugi, tās trūkums ir viens no vissmagākajiem grēkiem (“21 Jo, zinādami Dievu, viņi to nav turējuši godā kā Dievu un Viņam nav pateikušies, bet savos spriedumos krituši nīcības gūstā un savā sirds neprātā iegrimuši tumsā.” (Rom. 1:21)).

Kad jūs gaužaties par vienkāršo pārtiku, ielieciet pateicību pa vidu kā sendviču, esiet pateicīgi!
Kad gaužaties par laika apstākļiem, ieklausieties kā vējš dzied pateicības dziesmu Dievam. Esiet pateicīgi!

Kad gaužaties par sāpēm un ilgu slimību, tā ir melodija putnam aiz loga, esiet pateicīgi!
Mums ir tik daudz par ko būt pateicīgiem, lai cik arī bēdīgs mums šķiet mūsu liktenis. Paskatieties no gaišās puses, priecājaties iekš Dieva. Esiet pateicīgi!”

Arī šodien mēs vēlamies pateikties Dievam par visām tām svētībām ar kurām viņš mūs ir svētījis. Mēs pateicamies par ražu, un tas ietver tik daudzas lietas:

  • Tas ietver Dieva svētību zemei, kas starp ērkšķiem un dadžiem sniedz spēku augt arī labībai, augļiem un dārzeņiem.
  • Tas ietver svētību un palīdzību no citu cilvēku puses, kas palīdzēja art, ecēt, uzrakt, apmēslot, dēstīt, sēt, stādīt, ravēt un kopt dārzus.
  • Tas ietver vēju, lietu, sauli, mākoņus.
  • Tas ietver darbu, sviedrus, nogurumu.
  • Tas ietver domas par to, kā sadalīsim šī gada ražu — cik atstāsim sevi, ar ko dalīsimies ar citiem.
  • Tas ietver domas par mūsu līdzcilvēkiem, kurus vēlamies iepriecināt. Citiem vārdiem—svētīt.

Un tad, protams, mēs varam piebiedroties Dieva slavēšanas korim, kas slavē Dievu par Viņa žēlastību, rūpēm un mīlestību. (Ps. 146)


Dievkalpojuma beigās dziedājām pateicības dziesmas Dievam. Pēc dievkalpojuma sveicām septembra jubilārus. Jaunākais no jubilāriem svinēja savu pirmo dzimšanas dienu…
Pēc tam bija sadraudzības brīži pie siltas tējas krūzes un cepumiem…

Kategorijas: Dievkalpojumi, Mācītāja viedoklis, Pasākumi, Svētki, Svētrunas, Ziņas. Ielieciet grāmatzīmi permalink.